En Az Cem Yılmaz Kadar Komik Olan Can Yılmaz Kimdir

En Az Cem Yılmaz Kadar Komik Olan Can Yılmaz Kimdir?

Cem-Yılmazın-Kardeşi-Can-Yılmaz

 

Can Yılmaz, Cem Yılmaz’ın abisidir. 1968 doğumlu olan Can Yılmaz, aslında en az Cem Yılmaz kadar komik biridir. Cem Yılmaz’ın karikatür çizmekle meşgul olduğu dönemlerde Can Yılmaz hikayeler kaleme alıp oyunculuk hayalini gerçekleştirmek üzere çabalamakla meşguldü. Hatta bunun için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin seçmelerine katılmış ancak bu seçmelerde oynadığı bölüm bitmeden ‘’Tamam Can, teşekkür ederiz’’ denilmiştir. Kısacası oyunculukla ilgili ilk denemesi ‘’R’’leri söyleyemeyen Can Yılmaz için hüsranla sonuçlanmıştır. Bir süre sonra bu işten kendisine hayır gelmeyeceğini düşünen Can Yılmaz Almanya’ya gitmeye karar vermiştir. Ancak tam bu dönemde Cem Yılmaz şöhrete kavuşmuş ve iki kardeş beraber çizip yazmaya karar vermiştir.

 

Can Yılmaz esasen metin yazarıdır ve bu işte gerçekten çok başarılıdır. Hatta Tolga Çevik’in oynadığı Komedi Dükkanı adlı programın metin yazarı da Can Yılmaz’dır. Metin yazarı Can Yılmaz dizi, tiyatro oyunları, skeçler gibi birçok türde metin yazmıştır. Hem Cem Yılmaz hem de Can Yılmaz genelde aynı kişilerle yollarına devam etmeyi tercih ediyor. Bilindiği üzere Cem Yılmaz da yazıp yönettiği filmlerin kadrosuna hep aynı kişileri dahil etmektedir.

Can Yılmaz kamera karşısında görünmekten pek fazla hoşlanmamaktadır. Aslında Cem Yılmaz ile sıklıkla birlikte bulundukları halde mekandan erken çıkarak görünmemeyi tercih etmektedir. Can Yılmaz koşu yapmayı çok sevmektedir. Hatta birçok koşu maratonuna katılacak kadar koşu tutkunudur. Kafa Dergisi’nde nostalji tadında yazılar kaleme almaktadır. Sosyal medya mecrasında twitter kullanmayı tercih etmektedir.

 

Can Yılmaz’a bir röportajda sorulan ‘’ Sizin ailenizin komiği kimdir?’’ sorusuna kız kardeşi Özge’yi söylemiştir. Fakat Can Yılmaz da en az onlar kadar komik bir kişiliktir. En azından yakın çevresi tarafından birçok insan onu komik olarak görmektedir. Fakat kendisi yanında bulunan kişinin kim olduğuna bağlı olarak ortamın komiğinin kim olduğunun değişeceğini söylemektedir. Bu arada Cem Yılmaz nasıl hep siyah tişört giyiyorsa Can Yılmaz da kareli gömlek giymekten kendini alamamaktadır. Sanırım giyim konusundaki tutumları iki kardeşde de biraz aynı.