Cem Yılmaz’ın Yemeklerle Arası Nasıl

Cem Yılmaz’ın Yemeklerle Arası Nasıl?

Cem-Yılmazın-Sevdiği-Yemekler

 

Yemek yemek kimileri için ihtiyaç iken kimileri için mutluluk sebebidir. Cem Yılmaz için mutluluk sebebi mi bilinmez ama yemek yemeyi çok sevdiği aşikardır. Cem Yılmaz küçüklükten beri yemek yemeyi seven, iştahlı biriymiş. Annesinin yemeklerinden en çok etli yaprak sarmayı severmiş. Bir röportajında Leman dergisinde karikatür alanında çalıştığı dönemlerde bazen 48 saat boyunca bir şey yenmediğini ancak bunun üzerine kişi başı herkesin yaklaşık 15-20 adet lahmacun yediğinden bahsetmiştir. O dönemde sabahları kürt böreği, geceleri bumbar yemek gibi alışkanlıkları da varmış.

 

Cem Yılmaz’ın yemek yapma macerası ise üniversite dönemlerinde zorunluluktan ötürü başlamış O dönemde ilginç çorbalar yaptığını ancak sonrasında yemek pişirme olaylarından elini eteğini çektiğini de söylemiştir. Ancak kendisinin uygulamada pek başarılı olamadığını da kabul etmektedir. Ancak yemek yapmayı seven insanların ilgisini çektiğini de belirtmiştir. Kendisi yemek pişirenlerden değil hazıra konanlar sınıfına dahil olan Cem Yılmaz, aslında yemek yapmanın bir yetenek olduğunu düşünmektedir. Cem Yılmaz’ın yemeklerle ilgili bir vazgeçilmezi de baklavadır.

 

Çok tok olsa dahi baklava varsa bir dilim bile olsa ağzına atmadan duramazmış. Bunun dışında Cem Yılmaz da, çoğu insan da olduğu gibi ekmek yemeden doyamayanlardandır. Ekmek arası bir şeyler atıştırmak da en sevdiği şeylerden biriymiş. Fakat bu durumu biraz abartanlardan, çok ilginç karışımlar deneyenlerden biriymiş. Koca bir baş soğanı ekmek arasında yemek gibi bir huyu varmış. Bunun dışında Amerikan salatası ile Arnavut ciğerini bir arada ekmek arasında yemeyi çok severmiş. Dünya mutfaklarından ise Hindistan’a has yemekler olan Et Masala ile Chicken Masala en sevdiklerindenmiş. Japonların sıcak yemeklerini daha çok severmiş. Bunların dışında İtalyan mutfağı en beğendiklerinden biriymiş.

 

Ama yemek konusunda bilmediği şeyleri denemek konusunda fazla cesareti olmayan, heyecana gerek duymayanlardan biriymiş. Cem Yılmaz’ın sakatat yemek konusunda pek hevesli olmayanlardanmış. Kokoreç dışında diğerlerinden pek fazla hoşlanmazmış. Cem Yılmaz da kilo konusunda sıklıkla sıkıntı yaşayanlar biridir. Bu nedenle zaman zaman diyet yapmaktadır Kilolu bir kişi olmasından dolayı da 45 günlük bir diyet sürecinde 10 kilo verebilmek gibi bir bünyesi varmış.Tüm bunlar Cem Yılmaz’ın verdiği röportajlardan derlenmiştir.