Cem Yılmaz’ın Son Filmi İftarlık Gazoz

Cem Yılmaz’ın Son Filmi İftarlık Gazoz

 

Cem-Yılmazın-Son-Filmi-İftarlık-Gazoz

İftarlık Gazoz isimli film Cm Yılmaz’ın 2016 yapım son filmidir. İftarlık Gazoz adlı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Yüksel Aksu yapmıştır. Bu filmin başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar paylaşmaktadır. 29 Ocak 2016 tarihinde vizyona giren İftarlık Gazoz filmi izleyicilerden tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Galası Kanyon AVM’de yapılan film 5 hafta boyunca 307 tane sinema salonunda gösterildi. Bu film toplamda 960.898 kişi tarafından izlenmiş ve filmden 11.569.063 TL para kazanılmıştır.

 

Yani hasılatı da oldukça iyi olan bir film olmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz ile Berat Efe Parlar dışında Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı, Macit Koper, Ummü Putgül, Greta Fusco gibi isimler de vardır. İftarlık Gazoz filminde Cem Yılmaz, Gazozcu Cibar Kemal Usta karakterine hayat vermiştir. Berat Efe Parlar ise Adem karakterini canlandırmıştır. Filmin konusu ise 5. sınıfı bitiren Adem’in yaz tatilinde Gazozcu Cibar Kemal Usta’nın yanında çalışmak istemesi ve zor bela aldığı izinle gazoz satmaya başlamasıyla başlayan filmde, camideki bir vaazda oruçla ilgili anlatılanların Adem de ilgi uyandırması üzerine Adem’in ailesinden gizleyerek oruç tutması ve oruç tutarken bir yandan da gazoz satması sürecinde gördüğü seraplarla bunun sebep olduğu maceralar konu alınmıştır.

 

Film, 80’li yılların öncesindeki siyasi koşulları ve Anadolu kültürünü de yansıtmaktadır. İftarlık Gazoz filmi, olumsuz bir durumla da anılmıştır. Maalesef ki bu film hakkında dava açılmıştır. Bir vatandaş, Cem Yılmaz’ın hayat verdiği Cibar Kemal karakterinin aslında babası olduğunu yani bu filmin babasını anlattığını ancak anlatırken yanlış ve kötü bir şekilde aksettirdiklerini iddia ederek dava açmıştır. Ancak yerel mahkeme iddiaların asılsız olduğundan hareketle davayı reddetmiştir. Ama gerçekten güzel bir filmdir. Tam ailece keyifle izlenebilecek bize sıcaklığını hissettirebilen samimiyet dolu bir filmdir. İzlenmesi tavsiye edilir.