Cem Yılmaz’ın Oyunculuğa İlgisi Ne Zaman ve Nasıl Başladı

Cem Yılmaz’ın Oyunculuğa İlgisi Ne Zaman ve Nasıl Başladı?

Cem-Yılmazın-Oyunculuğa-Başlaması

 

Cem Yılmaz; bilindiği üzere karikatürist, komedyen, senarist, oyuncu kısacası beş parmağında beş marifet denilesi insanlardan biridir. Cem Yılmaz senaryosunu yazdığı filmlerin birçoğunda kendisi de oyuncu olarak yer almıştır. Peki Cem Yılmaz’ın Oyunculuğa İlgisi Nasıl Başladı? Cem Yılmaz verdiği bir röportajda aslında oyunculuğa merakının erken yaşlarda başlamadığından söz etmiştir. Onun oyunculuğa ilgisi çok sonraları başlamıştır. Hatta ortaokul ve lise yıllarında yaşıtlarından birçoğu konservatuvara gitme hayali kurarken o bunlara pek anlam veremezdi. Çevresinde bu kadar çok oyuncu olma heveslisi insan varken o bu hevese kapılmayanlardandı.

 

Onun yerine oyuncuların bu işi nasıl yaptığını, oynadıkları rollerdeki duyguları diğer insanlara nasıl geçirebildiklerini, bunu nasıl başardıklarını merak ederdi. Cem Yılmaz küçükken hemen hemen her çocuğun yaptığı gibi ünlüleri taklit etmek gibi bir yeteneğe de sahip değildi. En azından kendisi böyle anlatmaktadır. Ancak herkeste olduğu gibi onun da beğendiği, kendisinde merak uyandıran oyuncular elbette vardır. Oyuncu tayfasından en beğendiği kişilerin başında Sadri Alışık gelmekte idi. Bunun dışında Şener Şen’in oynadığı roller de onun ilgisini çekiyordu.

 

Cem Yılmaz’ın en sevdiği yabancı aktörlerin başında ise Robert Redford gelir. En sevdiği oyunların başında ise Deve kuşu Kabare gelmekte idi. Fakat her şeyden öte oyunculuk dışında kamera arkası ve işin senaryo kısmı yani söz konusu filmlerin gizli kahramanları ona daha cazip görünmekteydi. Cem Yılmaz’ın beyaz perde kariyeri ise 1998 senesinde Her Şey Çok Güzel Olacak isimli film ile başladı. Şu anda beyaz perdede oyunculuk kariyerine de devam etmektedir. O, her zaman oynadığı karakteri izleyiciye doğru yansıtabilmek için çabalayan bir oyuncudur. Türk Sinemasında sevdiği filmlere Züğürt Ağa, Hırsız Var, Banyo, Balans ve Manevra isimli filmler örnek verilebilir.