Cem Yılmaz’ın Hobileri Ve Fobileri Nelerdir

Cem Yılmaz’ın Hobileri Ve Fobileri Nelerdir?

 

Cem-Yılmaz-Hobisi-Fobisi-Nelerdir

Her insanın okul,iş, aile, akrabalar serüveninde zorunlulukları dışında bir de yapmaktan hoşlandığı hobileri vardır. Cem Yılmaz da özel hobileri olan bir komedyendir. Cem Yılmaz’ın hobilerinin başında elektronik müzik dinlemek ve çalmak gelir. Hatta bunun için bir dönem evine elektronik müzik stüdyosu bile kurdurmuştur. Zaman zaman arkadaşlarını evine davet ederek bu stüdyoda elektronik müzik yaparak keyifli anlar yaşamak onun en büyük hobilerinden biridir. Böylelikle hem kafasını dağıtmakta hem de besteler yapıp en sevdiği hobilerinden birini gerçekleştirmektedir. Cem Yılmaz, tam bir sanat adamıdır. En büyük hobilerinden biri de heykel biriktirmektir. Hatta evinde birçok ünlü sanatçının heykel ve resimleri vardır.

 

Cem Yılmaz’ın diğer tutkusu ise arabalardır. Araba satın almak ve bunlara binmek onun en birincil hobilerinden biridir. Özellikle de eski model arabalara merakı vardır. Hatta 12 yıl içerisinde toplam 91 tane bu otomobillerden alıp sattığı da iddia edilmektedir. Tabiri caizse koleksiyon yapmaktadır. Porsche, 911 Turbo, antika bir Anadol bu arabalarından bazılarıdır. Son zamanlarda ise arabalardan ziyade motorsiklete binmeye de başladı. Sanırım yeni hobilerinden biri de motorsiklet kullanmak olmuş. Cem Yılmaz’ın hobi olarak sayılır mı bilinmez ama ruhsal olarak çöküntüye uğradığı dönemlerde kendi yaptığı kağıttan bir oyuncakla oynamak da onun yapmaktan hoşlandığı şeylerden biridir. Hatta söylediğine göre bu durum tam 35 yıldır süregelen bir durumdur.

 

Cem Yılmaz’ın da her insanın olduğu gibi fobileri vardır. Fobi, insanın korktuğu durumlara verilen genel bir addır. Cem Yılmaz verdiği bir röportajda en büyük korkusunun akıl sağlığını yitirmek olduğunu açıklamıştır. Bu onun için gerçekten büyük bir korkudur. Hatta verdiği bu röportajda hayata sürekli farklı bakış açılarıyla bakmanın kendisini çok yorduğundan ve bu durumun kendisini bazen çok etkilediğinden, zihin yorgunluğu yarattığından bahsetmiştir. Bazen bu zihin yorgunluğunun kendisinde akıl sağlığının kaybına yol açabileceğini de düşünmeden edemiyormuş. Aslında Cem Yılmaz’ın bu fobisi çocukluktan beri var olan bir durum da denilebilir. Zaten çocukken de her sabah toplama işlemi ile ilgili kendini sınar, sonucu doğru bulursa halen akıl sağlığının yerinde olduğu kanaatine varır ve böylelikle rahata erermiş.