Cem Yılmaz’ın Filmleri

Cem Yılmaz’ın Filmleri

 

Cem-Yılmaz-Filmleri

Cem Yılmaz iyi bir komedyen olmanın yanında iyi bir oyuncudur. O filmlerinde oynadığı karakterleri her zaman hakkıyla yansıtmaya çalışan bir oyuncudur. Cem Yılmaz ilk defa 1998 yılında beyaz perdeye adım atmıştır. Bu film Her Şey Çok Güzel Olacak Filmi isimli bir filmdir. Yoğun ilgi göre bu film Ömer Yazgı imzalıdır. Cem Yılmaz bu filmde bar açmak isteyen fakat bir türlü başından bela eksik olmayan türlü olaylarla uğraşan bir komedi filmidir Bu filmde Cem Yılmaz, ünlü şarkıcı Mazhar Alanson ile başrolleri paylaşmıştır. Daha sonraki beyaz perde macerası ise 2000 yılındaki Vizontele ile devam etmiştir. Cem Yılmaz, Vizontele filminde ise Artiz Fikri karakterine hayat vermiştir. Bu filmdeki unutulmaz repliği ‘’Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?’’ hatırlandıkça güldüren sahnelerden biridir.

 

Cem Yılmaz 2004 senesinde ise hem senaryosunu yazdığı hem de oyuncu kadrosunda yer aldığı G.O.R.A adlı film ile sinema kariyerine devam etmiştir. Bu filmde Antalya’da ticaret ile uğraşan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılıp G.O.RA isimli gezegene götürülmesi ve bu gezegende yaşadığı olaylar ele alınmaktadır. Özellikle de Ceku ile evlenip gezegeni ele geçirmeyi planlayan komutan Logar’a karşı mücadelesi ve kendisinin de Ceku’ya aşık olması gibi olaylar silsilesi vardır. Cem Yılmaz, bu filmde Arif rolündedir.

Daha sonra ise sırayı, yine hem senaryosunu yazıp hem de başrolünde oynadığı A.R.O.G filmi izlemiştir. A.R.O.G filminde Ali Taner Baltacı ile yönetmenlik de yapmıştır. Bu film 2008 yılında vizyona girmiş olup bilim kurgu tadında bir filmdir. Bu filmde G.O.R.A filminin baş karakteri olan Arif’in Yontma Taş Devri’nde yaşadığı maceralar işlenmiştir. Cem Yılmaz bundan sonra da beyazperde hayatına tam gaz devam etmiştir. 2006 senesinde yine Mazhar Alanson ile başrollerini paylaştığı Hokkabaz adlı bir film çekmiştir. Bu filmin hem senaryosunu yazmış hem de yine Ali Taner Baltacı ile birlikte yönetmen koltuğuna oturmuştur. Hokkabaz filminde her zaman güldüren bir Cem Yılmaz bu kez hem güldürmüş hem de ağlatmıştır.

 

Yani bu filmin duygusal bir yönü de vardır. Bu filmde sihirbazlık yapan veya yapmaya çalışan ancak bu yeteneğine arkadaşı Maradona dışında kimseyi inandıramayan ve babasından da bu konuda hiç takdir göremeyen İskender’in arkadaşı ve babası ile çıktığı turnede yaşadıkları anlatılmıştır. Cem Yılmaz anlatılan bu filmler dışında Organize İşler, Av Mevsimi, Şahane Misafir gibi filmlerde de rol almıştır. CM101MMXI Funda mentals isimli filmi de farklı bir yapıttır. 2014 yılında ise Pek Yakında adlı film de Cem Yılmaz’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği filmlerden olmuştur.

 

Bu filmde korsan Dvd satıcısı olan Zafer, biraz kolaycı bir adam olup eşi Arzu ondan boşanmak istemektedir. Bu nedenle Zafer’in gizli bir şekilde yürüttüğü film yapımcılığı ile hem düzgün bir hayata adım attığını ispatlama çabaları hem de eşi ile evliliği kurtarma mücadelesi anlatılmaktadır. Bunun dışında bir Hollywood yapımı olan ve büyük ses getiren Son Umut filmi de Cem Yılmaz’ın da kadrosunda yer aldığı bir filmdir. 2015 senesinde ise Ali Baba ve Yedi Cüceler ile sinemaseverlerle buluşan Cem Yılmaz , 2016 senesinde ise İftarlık Gazoz adlı filmi ile büyük beğeni topladı.