Cem Yılmaz’ın Eski Eşi Ahu Yağtu Kimdir

Cem Yılmaz’ın Eski Eşi Ahu Yağtu Kimdir?

Cem-Yılmazın-Eşi-Ahu-Yağtu-Kimdir

 

Ahu Yağtu, 11 Temmuz 1978 doğumlu olup doğum yeri İzmir’dir. Çocukluk dönemlerini İmir’de yaşayan Ahu Yağtu İzmir’in Karşıyaka’sındandır. İzmir ‘in kızlarının meşhur olduğu bilinen bir şey iken Ahu Yağtu da buna kanıt olan mankenlerden biridir. Ahu Yağtu’nun anne babası o çocukken ayrılmış, ardından babası bir başka kadın ile evlenmiştir. Ama bilindiği üzere bu bayan Ahu Yağtu’ya üvey annelik yapmamış aksine iyi ilişkiler kurmuşlardır. Ahu Yağtu çevresi tarafından da hırslı, disiplinli, çalışkan bir kişilik olarak tanınır. Zaten henüz 14 yaşında iken manken olmaya karar verip bu kararı doğrultusunda ilerlemesi ve bunun için İstanbul yollarına düşmesi onun ne kadar azimli olduğunun da bir göstergesidir.

 

Ahu Yağtu sanat okulundan mezun olmuştur. Ahu Yağtu bu güne kadar pek çok defilede yer almış bir isimdir. Türkiye’nin en aranılan mankenlerinden biridir. Bu başarıya kendi tırnaklarıyla gelmiş çalışkan bir kadındır. Ahu Yağtu 1993 yılında başladığı mankenlik kariyerine başka işler de eklemiş, farklı alanlarda çalışmıştır. Mankenliğin yanı sıra sunuculuk ve oyunculuk da yapmıştır.

 

Bir dönem Türkiye’nin en çok izlenen reality showlarından biri olan ”Biri Bizi Gözetliyor” adlı programın sunuculuğunu yürütmüştür. Bunun yanı sıra 90-60-90, Kampüsistan, Kavak Yelleri,Savcının Karısı, Komiser Nevzat, Aşk ve Ceza gibi diziler Ahu Yağtu’nun da oyuncu kadrosunda yer aldığı yapımlardan bazılarıdır. Ahu Yağtu dizi sektörü dışında sinema sektöründe de boy göstermiştir. Başrolerinde Berrak Tüzünataç ile Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı Bir Avuç Deniz isimli sinema filminde Ahu Yağtu da rol almıştır.

 

Tüm bunların yanında bir süre önce moda dünyasına da adım atan Ahu Yağtu’nun şu anda halen faaliyet gösteren ”Second Chance” isminde bir butiği vardır. Bu butik İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Bebek semtinde bulunmaktadır. Ahu Yağtu şu anda ise halen devam etmekte olan ve kısa süre önce sezon finali yapan, büyük bir ilgiyle izlenen Paramparça adlı dizide Candan karakterine hayat vermektedir.