Cem Yılmaz’ın Çocukluğundan Esintiler

Cem Yılmaz’ın Çocukluğundan Esintiler

Cem-Yılmaz-Çocukluğu

 

Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 doğumludur. Ne gariptir ki doğum tarihi Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelmiştir. Onun çocuksu kişiliğini yansıtan da bir doğum tarihi vardır. Cem Yılmaz’ın çocukluğu 11 yaşına dek Samatya’da geçmiştir. Cem Yılmaz stand up gösterilerinde çocukluk anılarından da sıklıkla bahseden bir komedyendir. Cem Yılmaz kendisini çocukluk zamanlarında pek de akıllı olmayan tabiri caizse aptal bir çocuk olarak tanımlar. Bir gösterisinde Edip Akbayram’ın ismini uzunca bir süre Edi olarak zannettiğinden soyadını ise Pakbayram sandığından bahsetmiştir. Bunun dışında diğer bir komik yanılgısı da Madonna ile ile Maradona’yı kardeş zannetmesiymiş. Hatta kendi kendine babalarının çok şanslı olduğunu söyler dururmuş.

 

Düşünün bir kere biri çok ünlü bir pop şarkıcısı diğeri ise dünyaca ünlü bir futbolcu. Sonuçta her babaya nasip olmaz böyle başarılı evlatlar! Cem Yılmaz aslında bugün olduğu gibi çocukken de komik bir kişiliğe sahipmiş.Ne ilginçtir ki çocukken her sabah uyandığında kendi kendine toplama işlemleri yapar ve sonucu doğru bulursa akıl sağlığının yerinde olduğuna kanaat getirirmiş. Yeşil ve siyah zeytinin renkleri farklı olduğu için doğal olarak farklı ağaçlarda yetiştiğini düşünürmüş Abisi ile çocukluğunda en çok Karaoğlancılık oynamayı sevmesine rağmen bu oyunun sonunda dayak yiyen hep kendisi olurmuş. Bulmacalarda annenin erkek kardeşine verilen ad kısmına kendi dayısının ismini yazmaya çalışan tuhaf ama bir o kadar da komik bir çocukmuş.

Cem Yılmaz bu saf yönlerinin yanı sıra haylaz da bir çocukluk dönemi geçirmiş.Hatta bir kere okulda boyalarla patates baskısı yapmayı öğrenince aynı şeyi evde de yapıp annesinin çok sevdiği beyaz renkli bir eteğe de bu baskıyı yapınca annesinden fena bir azar işitmiştir. Ancak sonrasında yine patateslere annem yazısını kazıtıp boyayarak vücudunu bu baskılarla boyamış ve annesine göstermiştir. Annesi bu durum karşısında çok duygulanmıştır. Cem Yılmaz, kurban bayramlarında kurban derileri Türk Hava Kurumuna bağışlandığından olsa gerek bu derilerle uçak yapıldığını sanacak kadar masum bir yavruymuş. Kısacası bugün olduğu gibi çocukken de komedyen yönünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermekteymiş.