Cem Yılmaz’ın Askerlik Dönemi

Cem Yılmaz’ın Askerlik Dönemi

Cem-Yılmazın-Askerliği

 

Cem Yılmaz askerliğini Ankara Mamak Muhabere Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda tamamlamıştır. Uzun dönem askerlik yapan Cem Yılmaz 18 aylık askerlik döneminde hiç izin kullanmamıştır. Cem Yılmaz komedyenliğini askerlik zamanında da göstermiştir. Komutanların da katıldığı bir alanda askerlere de komedi show yapmıştır. Cem Yılmaz, askerlikte stand-up yapmaya nasıl başladığını bir gösterisinde anlatmıştır.

 

Askerde bir orgenerali görmenin çok zor bir ihtimal olduğundan dem vurarak sözlerine bir gün orgeneralin kendisini çağırdığını belirterek devam etmiştir. Orgenerela götürülene kadar geçirdiği zamanı bir uzay yolculuğuna benzeten Cem Yılmaz; önce bir albayın kendisini aldığını ve ardından tuğgenerale götürdüğünü, bu tuğgeneralin kendisini tümgenerale, tümgeneralin de korgenerale teslim ettiğini belirtmiştir. Son olarak korgeneral tarafından orgeneralin huzuruna çıkarılan Cem Yılmaz’ın korkudan sesi çıkamaz hali gelmiş ve o anda orgeneralin bir komedi gösterisi yapma teklifini direkt olarak onaylamıştır.

 

Zaten o kadar korkudan sonra hayır demek gibi bir cesaret gösterecek hali de kalmaz kanaatindeyim. İşte onun askerdeki komedi gösterileri yapma macerası da bu şekilde başlamış. Cem Yılmaz stand up gösterilerinde askerlik zamanlarından birçok anı anlatır. Onun askerlik anılarıyla ilgili esprileri stand up gösterilerinin meşhur yönlerinden biridir. Bir gösterisinde askerde herkesin mesleğine göre yönlendirdiğini ifade eden Cem Yılmaz; ardından şahsa özel santral kuracak değiller ya diyerek bir espri patlatmıştır.

Genelde genç erkeklerin en verimli çağımda askere aldılar lafını da çok tiye alır. Sanki en verimli çağda farklı bir şey yapıyor, evde verimli verimli oturuyor diyerek yine lafı gediğine oturtmayı başarmıştır. Cem Yılmaz’ın niye bedelli askerlik yapmadın sorusuna cevabı da bir hayli komiktir. 550 gün askerlik yaptığını hem de hiçbir bedel ödemediğini, ancak askerde biriktirdiği anılarla yılda 2 milyon dolar kazandığını ifade ederek zekice cevaplar vermektedir. Cem Yılmaz’ın askerlikle ilgili tiye aldığı konuların başında da onlarca erkeğin bir arada yaşaması ve ayak kokularıyla boğuşmanın zorluklarıdır.