Cem Yılmaz’ın Araba Tutkusu

Cem Yılmaz’ın Araba Tutkusu

 

Cem-Yılmaz-Araba-Tutkusu

Cem Yılmaz’ın arabalara olan tutkusunu bilmeyen yoktur Magazinlerde sürekli farklı arabalarla görüntülenen Cem Yılmaz tam bir otomobil sevdalısıdır da denilebilir. Cem Yılmaz spor arabaların yanı sıra antika arabalara da merakı olan biridir. Araba koleksiyonu vardır desek yalan olmaz herhalde. Hatta evine bir galeriye çevirdiği bile söylenebilir.Cem Yılmaz bir röportajında arabalara olan düşkünlüğünün sebebi hakkında da ufak bir tüyo vermiştir. Kendi yapamadığı şeylerin her zaman ilgisini çektiğini, kusursuzluğa yaklaşma çabası ile sabır ve işçilikle bir araya gelen şeylerin bir sanat olduğunu ve otomobilleri de bu açıdan teferruatlı bir heykele benzettiğini ifade etmiştir.

 

Cem Yılmaz verdiği bir demeçte arabalar için ”onlar benim arkadaşım” benzetmesinde bulunmuştur. Kısacası onlara çok değer verdiği her halinden belli olmaktadır. Cem Yılmaz özellikle eski model arabaların tutkunudur. Yeni bir araba almak onun üzerinde boylu boyunca düşündüğü bir karar değil, ani kararlarla aldığı oyuncaklardır. Aslında tam bir araba meraklısı olarak görülen Cem Yılmaz kendisinin aslında hiç de öyle olmadığını düşünmektedir. Bir röportajda ”bugüne kadar 80 kadar araba değiştirmediniz mi? ”sorusuna ”kesinlikle daha fazladır” diye yanıt vermiştir. Yani o ne kadar inkar etse de araba sevdası kendisini ele vermektedir. Araba kullanmaktan büyük zevk alan Cem Yılmaz Fazla hız yapmayan temkinli bir sürücüdür. Fakat esasen arabanın hız yapmasını da sevmektedir. Ancak araba onun için sadece hız değildir.

 

Cem Yılmaz yine verdiği bir röportajda sürekli araba merakıyla magazinlere konu olmaktan hoşlanmadığını dile getirmiştir. Arabalar dışında başka şeylere çok fazla para harcamadığını ama söz konusu arabalar olunca kesenin ağzını açanlardan olduğunu da belirtmiştir.En sevdiği otomobilin ise Porsche olduğunu da söylemiştir. Porsche, Ferrari, klasik Mercedes, Mercedes SL R107, Mini Cooper gibi arabalar Cem Yılmaz’ın bugüne kadar kullandığı araba modellerinden sadece birkaçıdır. Tabi caizse araba koleksiyonu da var denilebilir.