Cem Yılmaz Kendi İç Dünyasında Nasıl Biri

Cem Yılmaz Kendi İç Dünyasında Nasıl Biri?

Cem-Yılmazın-İç-Dünyası

 

Her insanın dışarıdan gözlemlenenin dışında kendine özel bir iç dünyası vardır. İnsanlar dışarıda gözlemlenenin çok dışında, farklı bir kişilik yapısına sahip olabilir. Cem Yılmaz da tanınanın aksine herkesi güldüren komik adam imajından farklı bir yapıya, duygusal bir ruha sahiptir. Cem Yılmaz bu kadar zirvedeyken bile, bu yükselişi içine sindirebilmiş, her zaman mütevazi kalabilmiş ünlülerimizden biridir. Samimiyetsizlikten hoşlanmaz. Bu nedenle samimiyetsiz bir durumla karşılaştığında bunu sineye çekip idare etmek yerine hemen o noktada tavrını koyabilen bir duruşa sahiptir. Verdiği röportajlardan birinde aslında hiç şımarık olmadığını, geceleri çok fazla dışarı çıkmadığını ancak hep gecelerin adamı gibi görüldüğünden de bahsetmiştir. Özgüveni sağlamdır.

 

Zaten komedyenlik için de sapasağlam bir özgüveninin olması, kendisiyle dalga geçebilen bir yapıya sahip olunabilmesi şarttır da denilebilir. Duygusal, kırılgan bir ruhu vardır. Aslında magazinlere yansıyan umursamaz tavrının aksine her şeyi çok fazla kafasına takan kırılgan bir yapıya sahiptir. Hatta verdiği bir röportajda sürekli kendisini düşünen biri olmadığından ve bu sebeple de başkalarının kendisi hakkındaki düşüncelerini çok fazla kafasına taktığından dem vurmuştur. Bir şeylere üzüldüğünde, bunu birilerine anlatmaktan ziyade içine kapanmayı tercih eder, sessizleşir.

 

Cem Yılmaz gerçekten verdiği röportajlardan da anlaşıldığı gibi kendine münhasır , özel bir kişiliktir. Küstahlıktan hiç haz etmez. Bir sohbetinde nazın geçmesi ile küstahlık arasında ince bir çizgi olduğundan, bu sınırı iyi bilmek gerektiğinden bahsetmiştir. Kimseden bir şey beklemeyen, başkalarının iyi niyetini suistimal etmekten hoşlanmayan ve bu nedenle de kendisinin de iyi niyetinden suistimal edilmesini istemeyen biridir. Sürprizlerden de hoşlanmayan biridir. Kısacası duygusaldır, kırılgandır, temkinlidir,samimidir, mütevazidir. Geldiği yeri hazmetmiş, güzel bir kişiliktir. Kısacası bu devirde arasan bulamassın denilebilecek özel bir insandır.