Cem Yılmaz Hakkında Detaylar

Cem Yılmaz Hakkında Detaylar

Cem-Yılmaz-Hakkında-Detaylar

 

Cem Yılmaz kendini çok fazla açmayan ünlülerden biridir. Yani sanılanın aksine kendi kabuğunda ayrı bir Cem Yılmaz vardır. Herkesin olduğu Cem Yılmaz’ın da en sevdiği ve sevmediği, en beğendiği ve beğenmediği şeyler gibi hakkında pek çok bilinmeyen detay vardır. Cem Yılmaz hakkında ne konuşulursa konuşulsun unutmayan bir hafızaya sahiptir. Bu nedenle onun hakkında bir şey söylemeden önce 10 kere düşünmekte fayda var.Cem Yılmaz bugüne kadar 4000 bin civarında gösteri yapmıştır. Cem Yılmaz’ın en sevdiği ülke ise Jamaika’dır. Kendisine kel sıfatı yapıştırılmasından hiç hoşlanmıyor.

 

Cem Yılmaz’ın kariyerinde bir dönüm noktası olan yer ise Leman Kültür Merkezi’dir. Burada gerçekleştiği gösterilerle ilk defa tanınmaya başlamıştır. Bunun dışında bir komedyen öldüğünde gazetelere verilen ”son şakasını yaptı” gibi klişe başlıklardan da hiç haz etmiyor. Cem Yılmaz’ın en beğendiği yabancı aktörlerin başında ise Robert Redford geliyor. 2005 yılında umreye gitmiştir. Cem Yılmaz’ın en sevdiği filmlerden başı çekenlerden biri de Vavien isimli filmdir. Kendisi tam bir Yeşilçam aşığıdır. Cem Yılmaz sürekli olarak birileriyle kıyaslanmaktan da hoşlanmıyor.

Özellikle Şahan Gökbakar ile kıyaslanan Cem Yılmaz’ın bir dönem Şahan umduğum gibi çıkmadı diye bir demeçte bulunduğu da iddia edilmişti. Ünlü oyuncu İlyas Salman bundan birkaç yıl önce kendisine saray soytarısı benzetmesinde bulunmuş, Cem Yılmaz ise saray soytarısı nitelendirmesinden hiç gocunmadığını aksine soytarılığın kıymetli bir şey olduğundan dem vurarak bu polemiğe de başarıyla sonlandırmıştır. Kısacası zeki adam vesselam! Cem Yılmaz’ın uğraştığı sorunlardan en klişe haline gelen durumlardan biri de her filminin ardından birinin çıkıp ”aslında bu projeyi benden çaldı” gibi söylemlerdir.

 

Cem Yılmaz’ın bir filmde ilk defa kötü adamı canlandırması Organize İşler filmi ile olmuştur. Cem Yılmaz’ın keşke o rolde ben oynasaydım dediği rol ise Gönül Yarası adlı filmde Timuçin Esen’in canlandırdığı karakterdir. Cem Yılmaz Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in Çalgı Çengi adlı filmini izleyip beğenmiş ve onlara desteğini esirgemeyerek gösterime girmesine katkıda bulunmuştur. Cem Yılmaz hakkında diğer bir detay ise hiç yemek seçmemesidir.